Киевский сайт свадебной фотографии vkadre.kiev.ua

Десять простих питань про весілля


 

Ні молода людина, що робить пропозицію своїй обраниці, ні дівчина, з трепетом відповідає «так» на головне питання, до ладу не уявляють собі, у що вони вплутуються. Щоб допомогти майбутнім дружинам зорієнтуватися на перших порах підготовки до весілля, цікавим будeуть відповіді на основні «весільні» питання:

 

Наречений з Львова, наречена - з Харкова ... Де одружуватися будемо?

Хоч у Жмеренці. Якщо обидва «молодих» мають українське громадянство, то зареєструвати шлюб вони можуть у будь-якому РАГСі на території України. Це юридичний аспект, а згідно з традицією прийнято «викуповувати» наречену з будинку, то і грати весілля зручніше за місцем проживання нареченої.

 

Без чого на весіллі не обійтися?

Необхідний мінімум - самі наречений і наречена, їхні паспорти і дві обручки. Інше - пишне вбрання, купа гостей, лімузини і все інше, що зазвичай асоціюється зі словом «весілля» - залишається виключно на ваш розсуд.

 

Чи потрібні на весіллі свідки?

Взагалі-то немає; часи, коли підписи молодят у РАГСі мали потребу в чиємусь посвідчення, вже пройшли. Однак свідоки зазвичай незамінні при організації весілля і викупу і сам день весілля фактично лягає на їхні плечі - нареченому з нареченою, як правило, вже не до деталей урочистості. До того ж червона стрічка на грудях - свого роду «знак пошани», і кращі друг нареченого і подруга нареченої напевно будуть задоволені наданою їм довірою.

 

Скільки гостей прийнято кликати на весілля?

Мінімальна кількість присутніх на весіллі - батьки молодих, свідки і самі молоді. Якщо весілля не обмежується вузьким родинним колом, то кількість гостей в середньому буває від 20 до 40 чоловік. Слід врахувати, що в сільській місцевості весілля прийнято святкувати з більшим розмахом, ніж у місті, так що там запрошених зазвичай виявляється не менше 100-150 осіб за рахунок всієї-всієї рідні, яку молоді тільки можуть згадати. Щодо максимальної кількості гостей правил немає, обмеження тут є лише одне - можливо, не всі гості зможуть поїхати з вами на офіційну реєстрацію. ЗАГС в розпал весільного сезону вводять «квоту» на кількість гостей кожної пари, так що заздалегідь вирішіть, хто увійде до списку «обраних» (зазвичай це 10-50 осіб в залежності від ЗАГСу)

 

Чи можна обійтися без викупу та інших «принад» традиційного весілля?

Весілля - свято для двох, але жадібні до веселощів родичі та друзі зазвичай чомусь вважають інакше. Якщо не боїтеся піти усім наперекір, можете влаштувати будь-яке весілля, яке тільки захочете, а девичники-гулянки, викуп, банкет в їдальні і другий і третій день - абсолютно необов'язкові у наш час.

 

Чи обов'язково вінчатися в день весілля?

Ні, не обов'язково. Вінчання взагалі справа суто добровільна, плюс це досить довгий обряд. Тому його краще провести не раніше другого дня весілля, щоб не «змащувати» урочистість моменту. Більше того - багато пар схиляються до думки, що перед вінчанням краще пожити в звичайному, нецерковному шлюбі два-три роки й остаточно переконатися, що ви створені одне для одного і готові скріпити стосунки на найвищому рівні. Вінчання не має зворотного ходу, і після нього ви залишитеся подружжям, навіть якщо з якихось причин пізніше зважитеся на юридичний розлучення.

 

Скільки часу потрібно на підготовку весілля?

Щоб встигнути все, напевно, і не особливо напружуватися при цьому, весілля краще починати готувати за півроку. Мінімальний же термін підготовки - місяць, відлік якого ведеться з моменту подачі заяви в ЗАГС. Але влаштувати весілля за місяць можна, тільки якщо мова йде про дуже скромному торжество без особливих вимог, та й наречений з нареченою будуть весь цей час у страшному цейтноті. Оптимальний термін організації весілля - приблизно три місяці.

 

Скільки грошей потрібно на весілля?

Якщо ви не обрали для себе мінімалістичний варіант типу «прийти до РАГСу у джинсах в обідню перерву, а ввечері відзначити удвох в найближчій піцерії», то готуйтеся до витрат. Менше 500 у.е не обходиться навіть найскромніше весілля, а взагалі фахівці з агентств з організації свят радять орієнтуватися приблизно на бюджет в 5000-6000 у.е.

 

З чого починати підготовку до весілля?

Стандартний «весільний алгоритм» виглядає так: визначення бажаної дати весілля-подача заяви у вибраний ЗАГС (попереднього чи остаточного, залежить від залишився до вибраної дати часу) - складання списків гостей - складання весільного бюджету - вибір ресторану - пошук тамади і фотографа, продумування деталей свята типу музики і кортежу - купівля сукні і кілець - репетиція весілля або як мінімум остаточне затвердження її сценарію - власне весілля.

А чи треба нам це все?

На пари, які живуть разом без всяких печаток і штампів, давно перестали дивитися косо, і ніщо не заважає вам влитися в ряди «цивільних» сімей. Однак саме офіційне одруження, з кільцями, голубами та шампанським, надає відносинам закінченість і, що б там не казали скептики, доводить вашу щирість і прихильність по відношенню один до одного.

Викоритсані матеріали сайту: http://svаdbа-msk.ru

 

Сайт свадебной фотографии www.vkadre.kiev.ua
Популярні запитання, щодо організації весілля. © Екатерина Романенкова Киев, 2009
Організація весілля, з чого почати підготовку до весілля, запитання майбутніх молодят