Київський сайт весільної фотографії http://www.vkadre.kiev.ua

Весільна фата





Весільна фата - головний символ весільного наряду, це саме той аксесуар, який дівчину в будь-якому платті робить нареченою! Фата надає образу нареченої легку таємничість, романтичність і ніжність. Крім того, весільна фата нареченої традиційно вважається захистом від лихого ока.

Сучасна мода не регламентує ні довжину, ні форму фати, залишаючи простір для фантазії дизайнерам і самій нареченій. Головна вимога до цього аксесуару, щоб фата добре поєднувалася з весільним платтям. Якщо ваше плаття багато оздоблене, прикрашене драпіруванням, штучними квітами - зупиніть свій вибір на простій фаті, щоб не створювати ефект «новорічної ялинки». Сукня суворого крою з гладкої тканини, навпаки, допускає як просту, так і дуже пишну фату. Деякі модельєри і ательє пропонують комплект «плаття плюс фата», в цьому випадку можна не сумніватися, що форма фати підходить до силуету сукні, а вишивка або візерунок мережива на сукні та фаті співпадають.

Спочатку фату виготовляли з серпанку, тюльмаріна, мережив, шовку - дорогих тонких тканин. Зараз основним матеріалом для пошиття фати є фатин - сітка з різною величиною "дірочок". Розмі цих "дірочок" визначає різний ступінь жорсткості, тобто те, як фата буде тримати форму, якими складками ляже, як буде драпіруватись.

У першу чергу, види фати розрізняють по довжині. Спочатку фата (вуаль або накидка, що покриває голову), будучи обов'язковим елементом нареченої під час обряду вінчання, була досить довгою. Адже фата нареченої повинна була закривати не тільки голову, але і всю верхню частину тіла. Збереглися традиційні види європейської весільної фати: «вальс», «каплиця» і «собор».

Однак у наші дні набагато частіше можна зустріти більш короткі варіанти фати: «до кінчиків пальців», «до ліктя» і, нарешті, найкоротша фата - «до плечей».

Найбільш розповсюджені кольори фати, які найчастіше можна побачити у продажу - білий, алмазний білий і колір слонової кістки (white, diamante white, ivory). Існують також різні варіанти обробки краю фати: волосінню, Бейко, атласною стрічкою різної ширини, мереживом, ниткою штучних перлів, вишивкою бісером і так далі. Обробка може виконуватися «тон в тон» або відрізнятися від кольору фати, стаючи більш помітною. Різні варіанти обробки краю фати міняють одну й ту ж модель практично до невпізнання.

Як вибрати весільну фату?

Фата нареченої може складатися з 1, 2 або навіть 3 шарів тканини. Якщо шари фати мають різну довжину - така фата називається «каскадна» або «каскад».

Якщо ви хочете зробити акцент на зачісці, але при цьому дотриматися традиції, виберіть для себе одношарову фату. Вона виглядає дуже ніжно і ненав'язливо. Одношарова фата довжиною «до кінчиків пальців» ідеально підійде до сукні бального силуету.

Якщо ви хочете мати можливість закривати фатою обличчя, то краще всього зупинити свій вибір на моделі двошарової фати. Найчастіше в магазинах можна зустріти дві класичні моделі двошарової фати, виконані зі складеного навпіл кола, але різняться за типом складання. Це фата «крила янгола» (збірка по центру кола) і фата-пуф (тобто повністю зібрана по лінії згину).

Ну, і остання порада. Пишним повинно бути щось одне: або плаття або фата. Одягаючи з сукнею бального силуету каскадну фату-пуф, є ризик виглядати як справжній намет. До сукні прилеглого силуету підійде як пишна, так і довга спадаюча фата.



переклад І. Іванова


Київський сайт весільної фотографії http://www.vkadre.kiev.ua
Весільна фата, Як вибрати весільну фату © фотограф Катерина Романенкова Київ, 2009
Весільна фата, вибрати весільну фату, наречена, Одношарова фата, каскадна фата, довжина фати, образ нареченої