Киевский сайт свадебной фотографии vkadre.kiev.ua

Руські весільні звичаї


 

Руські весільні звичаї сягають корінням у язичницькі обряди. Поєднання язичницьких традицій зі строгими правилами православ'я зробило російську, українське та білоруське весілля абсолютно особливим, місцем незрозумілим іноземному погляду дійством.

Традиційно на Русі весілля грали восени. Це було, в основному, пов'язано з особливостями сільського побуту. Восени закінчувався збір урожаю, ставало трохи менше роботи, і легше було накрити багатий стіл. До того ж на початок осені не доводиться ні один із суворих православних постів.

Весілля було святом для всього села - величезним масові гуляння, що тривали по три-чотири дні, з рясним частуванням, веселощами та різними розвагами. Починалися ж весільні клопоти задовго до самого дня вінчання - зі сватання. Цей обряд служив для того щоб заручитися згодою родичів на весілля. У ролі сватів могли виступати родичі нареченого - батько, хрещений, дядько, або ж професійні свахи. Батьки нареченої повинні були неодмінно відмовити сватам, навіть якщо були раді пропозиції, і погодитися тільки після довгих домовленостей. Після сватання батьки нареченої оглядали будинок і господарство нареченого - щоб упевнитися, що їх дочка ні в чому не потребуватиме. Бували випадки, коли після оглядин батьки відмовлялися видавати дочку заміж. Якщо ж все проходило добре, сім'ї домовлялися про день весілля. Наречена готувала придане, а нареченому пора було купити весільні чи обручальні кільця.

Напередодні вінчання наречена і її подруги збиралися на дівич-вечір, попрощатися з безтурботним життям «дівки». Подружки розплітали їй косу, що символізувало закінчення колишнього життя.

В день вінчання наречений приїжджав в будинок батьків нареченої, де його чекала церемонія викупу. Це - одна з небагатьох традицій, які збереглися і в наш час. Після викупу наречений і наречена вирушали до церкви, де здійснювався відповідний обряд вінчання. Молоді виголошували клятви вічній любові і вірності і обмінювалися обручками.

Після вінчання молоді їхали в будинок чоловіка, де їх зустрічали гості. Починався весільний бенкет, який тривав і на наступний день.

Руські весільні звичаї пов'язані з багатьма забобонами, і виконуються для того щоб задобрити потойбічні сили і зробити життя молодят довгим і щасливим.

Викоритсані матеріали сайту: fоtоwedding.ru

 

Сайт свадебной фотографии www.vkadre.kiev.ua
Руські весільні звичаї. Весільні чи обручальні кільця. © Екатерина Романенкова Киев, 2009
Обуручки, весільні кільця, обручальні кільця, обручальные кольца